מי יכול להצטרף?

בהתאם לתפיסת הפרויקט, צוות "רשימות" מחפש כותבים בעלי ניסיון קודם ומומחים בתחומם, שיודעים לכתוב באופן שיעניין קהל קוראים סקרן שמחפש תכנים איכותיים ומקוריים. אנחנו מזמינים אנשים מכל התחומים: עיתונאים, אומנים, אנשי אקדמיה, מדענים, אנשי רוח, אנשים בחזית התעשייה, מומחים בתחומים מקצועיים, פעילים חברתיים ועוד... כדי להבין מה מנסה "רשימות" ליצור, קראו את "מה קורה פה?".

 

האם יש קריטריונים להצטרפות?


בהחלט. בהתאם לתחום בו מבקשים בעלי האתרים להתמקד, יש צורך בניסיון משמעותי בתחום ופרסומים קודמים במגוון אכסניות/פורמטים בתחומים עליהם הם רוצים לכתוב. בעיקר אם הנושאים בהם מתמקד האתר קשור לתחומים שבהם פרסומים הם אלמנט משמעותי.

 

כותבים הפונים על מנת לקבל אתר, מתבקשים לספק מידע על ניסיונם ופרסומיהם הקודמים, ולהגדיר פוקוס תכני ברור, ייחודי ומבודל שיש לו קשר מהותי לרקע שלהם.

כמו כן, חשובה מחויבות למלא את האתר בתוכן איכותי (לאו דווקא שטרם פורסם).

כל מקרה ייבדק לגופו לפי תפיסת הפרויקט המתוארת בעמודים אלה, ולפי שיקול דעתו של הצוות.

אין צורך (או תועלת) במשלוח דוגמאות כתיבה, מאחר וצוות האתר לא מתיימר להבין בכל התחומים אליהם שייכים הכותבים ואינו בוחר משתתפים לפי טעמו האישי.

 

הפונים מתבקשים לשים לב שכתיבה יצירתית אינה עומדת בלב הפרויקט, וזכות זאת שמורה לרב לסופרים ומשוררים שכבר הוציאו לאור יותר מספר אחד.

 

צוות רשימות אינו פונה באופן שיטתי לכותבים ומזמין אותם להצטרף לפרויקט, כותבים המבקשים להצטרף מוזמנים לכתוב אלינו. כולכם מוזמנים להמליץ על אנשים שנראים לכם מתאימים - אך עדיף שתפנו אליהם ותמליצו להם לפנות אלינו מאחר ותהליך המיון חייב להתבצע ישירות מול בעל/ת האתר.

 

האם הצטרפות דורשת השקעת זמן רב מצד הכותב?

לא ולא! הפרויקט לא דורש יותר מדי זמן פנוי או כתיבה מאומצת מהמשתתפים. הוא מיועד להשתלב בפועלם השוטף, ולחבר אותם עם קהל קוראים גדול ברשת. אנחנו ממליצים להוסיף תכנים חדשים לשם העשרת האתר ומשיכת קוראים, אולם משתתפים מסוימים יכולים להעניק לקוראים הנאה רבה גם בהעלאת תכנים מוכנים שלהם שלא זמינים ברשת, שלא קיימים בדפוס יותר, או שהם מוגבלים בתפוצתם.

 

באיזה אופן ההצטרפות לרשימות יכולה להשתלב בפעילות השוטפת של הכותבים?

בקלות. אנחנו מודעים לכך שרבים מהמשתתפים מתפרנסים מכתיבתם. ההשתתפות יכולה לסייע לפעילות הקיימת או העתידית של המשתתפים, על ידי חשיפה לקהלים חדשים באמצעות במה נוספת, נינוחה ואישית יותר.

  • פרסום שנמצא כבר (גם או רק) באינטרנט - הפנייה בלינק, תגביר את הכניסות לאתר המפרסם.
  • אם מדובר בפרסום שזמין רק בדפוס - לרב,  זכויות הפרסום באינטרנט עדיין של הכותבים, ואין סיבה שלא יעלו לרשת משהו שכבר מיצה את פרסומו בדפוס. מבחינה משפטית - המו"לים של מרבית הכותבים עד כה נתנו את ברכתם.
  • זמינות של תכנים דרך מנועי החיפוש הסורקים את האתר גם היא מביאה קוראים חדשים, ותורמת לתוכן העברי ברשת. בעיקר מאחר וברבים מאתרי התוכן, התוכן "נעלם" אל תוך ארכיונים לאחר מספר שבועות.
  • וחשוב לזכור - לא כל דבר מעניין שיש לכותבים להגיד, מוצא את דרכו לפרסום. ולפעמים "הערות השוליים" של כותבים מוצלחים מעניינות יותר מאתר שלם של מישהו שאין לו שום דבר מעניין להגיד...

 

כל זכויות היוצרים נשארות אצל הכותב בהתאם לפירוט שבעמוד זכויות היוצרים.

 

אל מי פונים על מנת להצטרף?

אל אורי ברוכין, שאחראי בצוות אתר "רשימות" על יצירת הקשר עם מצטרפים פוטנציאליים ועל הקשר השוטף עם בעלי האתרים האישיים , בכתובת  coordinator@notes.co.il

נבקש לפרט מי אתם, מה הרקע שלכם בתחום בו אתם רוצים להתמקד, ומה הייתם רוצים לעשות באתר, תוך כדי התייחסות לקריטריונים שפירטנו בראש עמוד זה.

 

עקב עומס הפניות לאתר, ייתכן עיכוב של עד כשבועיים בקבלת תשובה. כל הפניות לאתר נענות.

אם אני לא מתאים לרשימות, אבל רוצה אתר לכתוב בו, אילו אלטרנטיבות יש לי?

אנחנו ממליצים בחום על שני חלוצים עבריים בתחומם:

 

בכל המקומות תמצאו קהילות הומות, תוססות ותומכות שישמחו לקרוא אתכם ולתת לכם ביקורת בונה, כמו גם מענה לצרכים הטכניים שלכם. וכמו כאן - בחינם. כמו כן, בעיקר אם אתם בתחילת דרככם, סביר להניח שתמצאו שם יותר קוראים.