קורס שיווק דיגיטלי

נשמח ליצור איתך קשר

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

ניהול קמפיינים בעיתונות

בניית אסטרטגיה שיווקית

קידום
אורגני

קורס שיווק דיגיטלי

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

ניהול קמפיינים בעיתונות

בניית אסטרטגיה שיווקית

קידום
אורגני

שיווק דיגיטלי קורס – בחינם, בתשלום סמלי ובעלות גבוהה

שיווק דיגיטלי הוא אחד מהתחומים שתופסים תאוצה והוא לא מפסיק להפתיע. אנשים אשר עובדים בתחום יכולים לספר על עולם מרתק, שכל הזמן מתפתח ושיש צורך בהעשרת הידע כל הזמן. הכניסה אל עולם זה לא תמיד דורשת תעודה מקצועית ולעתים מספיק ידע בתחום ויצירתיות כדי להצליח להוביל לתוצאות גבוהות. עם זאת, יהיו מקומות עבודה שיחפשו גם אחר תעודה.

בכל הנוגע אל שיווק דיגיטלי קורס נדרש כדי להשתלב בענף וכדי להתקדם בו. בין אם אנחנו עצמאיים, עובדים בחברה או רוצים להשתלב בתחום, נצטרך ללמוד. כיוון שהמונח “שיווק דיגיטלי” הוא רחב, ישנם שלל קורסים וכל אחד ימצא את הקורס האחד הנכון לו. בכתבה מקיפה זו החלטנו לבחון את אמצעי הידע שיוכלו לעזור לנו וחילקנו אותם בין קורסים בחינם, קורסים בעלויות נמוכות וקורסים מקיפים בעלות גבוהה יותר.

שיווק דיגיטלי קורס בחינם

אחד הדברים המהנים ביותר בעולם הדיגיטלי הוא שיש לנו יכולת לרכוש ידע ללא כל עלות. בשלוש השנים האחרונות אנחנו שומעים על פריחה בתחום הפודקאסטים שחלקם מלמדים ממש וזאת לצד פלטפורמות שנותנות לנו נגיע בתחומים מקצועיים שבעבר לא היינו יכולים להגיע אליהם. אנחנו יכולים לזלזל בקורסים שניתנים לנו בחינם, אך אם נעמיק נגלה לא פעם שיש סיבה לכך שאנחנו מקבלים את החומר.

ישנם מיני קורסים שמוצעים חינם לקהל הרחב והם מיועדים לתת לנו נגיעה בתחום כך שנוכל להחליט האם להירשם לקורס המלא או לא. במקביל, ישנן פלטפורמות בתחום השיווק אשר מציעות לנו ללמוד על הפלטפורמה ללא כל עלות מתוך ידיעה שברגע שנכיר אותן נשתמש בהן ושם הן כבר ייהנו מהתשלום. עכשיו, לאחר שהבנו “מה מסתתר” מאחורי הקורסים הללו נוכל לבדוק היכן ניתן ללמוד על עולם הדיגיטל ללא עלות:

גוגל

גוגל הוא הרבה יותר מאשר מנוע חיפוש. מדובר בחברה ענקית אשר מפתחת כל הזמן עוד פלטפורמות, מוצרים ורעיונות. המטרה של גוגל הוא שנשתמש בשירותים של החברה כמה שיותר ולכן אנו יכולים ללמוד על מערכת הפרסום וכל זאת ללא עלות. כל שנתבקש הוא להחזיק בחשבון ג’ימייל (אחת ממערכות החברה), למלא את פרטינו ולהתחיל ללמוד. למעבר אל Google Ad Grants Online Marketing Challenge (OMC).

פייסבוק

אלו מאיתנו אשר רוצים לפרסם בפייסבוק או שמתעניינים בתחום, בין אם כבעלי עסקים ובין אם כבעלי מקצוע, יכולים להיעזר במערכת ההדרכות של פייסבוק. הקורסים החינמיים של פייסבוק מאפשרים למתחילים וגם למתקדמים להבין כיצד עובדת המערכת וכיצד לשפר את הקמפיינים. היא לא מלמדת אותנו כיצד לכתוב מודעות מעולות, אך יכולה לתת טיפים רבים ושוב, כל אלו בחינם (כמובן, מתוך מטרה שנשלם לה בפרסום). 

Canva

קנבה היא פלטפורמה ליצירת עיצוב. משווקים רבים משתמשים בה כדי לעצב תמונות קיימות או מן המאגר (היא מציעה מאגר תמונות רחב למנויים), אינפוגרפיקה ואפילו מדריכים דיגיטליים. זוהי מערכת שימושית גם עבור אלו שמתמקדים בפרסום ממומן וגם לאלו שמתמקדים בקידום אורגני. לצד הפיצ’רים השונים שלה אפשר גם להירשם לקורס, ללא כל עלות, כדי ללמוד כיצד לעצב בעזרת המערכת. 

הארוורד (Harvard)

כן, לא טעינו, אוניברסיטת הארוורד מציעה שלל קורסים ללא כל עלות. דוברי האנגלית שבנינו יכולים להיכנס לאתר של הארוורד וללמוד קורס בין מספר שבועות, ללא תשלום, אך גם ללא קבלת הסמכה. כדאי לבחון את הקורסים שמתעדכנים מעת לעת ולפעמים גם ללמוד קורסים שאינם קשורים באופן ישיר לשיווק דיגיטלי אלא לתחום השיווק בכלל. 

משרד התעסוקה

גם משרד התעסוקה הדביק את הקצב ועדכן את הקורסים שהוא מציע לקהל הרחב וכל זאת ללא עלות. היום אפשר להצטרף לקורסים גם בלי לצאת מהבית. ניתן לשער שהקורסים החינמיים (בכלל) לא יהפכו אותנו למשווקים אך הם יוכלו לתת לנו טעימה על התחום שמעניין אותנו ויעזרו לנו להחליט אם להתעמק בתחום או לא. 

שיווק דיגיטלי קורס בעלות נמוכה

לאחר שסקרנו את האפשרויות החינמיות ללימודי אונליין נעבור לבחון את האפשרויות אשר עומדות לרשותנו בעלויות נמוכות. ישנם מקומות לימוד שונים אשר מסיבות שונות מאפשרים לנו להרחיב את הידיעה שלנו בעלות נמוכה. 

יודימי Udemy

יודימי הינה אקדמיה אונליין שמציעה שלל קורסים במחירים נמוכים. לרוב הקורס יוצע במחיר מקורי של מאות דולרים אך בפועל תינתן הנחה של 90% או יותר וכך נוכל ללמוד בעלות של 10$. חלק מהקורסים מקיפים וחלקם נמשכים זמן קצר ונותנים לנו רק נגיעה בנושא. חשוב לציין כי אנחנו לא עומדים לקבל תעודה בסיום הקורס וכי הוא מתאים לאלו אשר שולטים בשפה האנגלית אך זוהי פלטפורמה שיכולה להתאים למי שרוצה להעמיק את הידע ועוד לא רוצה להירשם לקורס יקר.

https://youtu.be/UAM2w-Yi63I

קורסרה Coursera

זוהי עוד מערכת שמציעה קורסים באנגלית ובמחירים נמוכים. גם כאן לא נוכל לקבל תעודה בסיום הלימודים אך נוכל להעשיר את הידע שלנו. ישנה אופציה לגלות קצת יותר על הקורסים בחינם. כל אחד יתחבר למערכת שונה וחשוב לדעת כי מה שניתן לנו בעלות נמוכה או בחינם ככל הנראה לא יאפשר לנו לצלול עמוק לתוך המקצוע אך כן יתנו לנו מידע על התחום.

שלל משווקים

בישראל אפשר למצוא שלל משווקים ואנשי דיגיטל שעוסקים בתחום ושהחליטו לפתוח קורס. הקורסים יכולים להיות בתחום SEO (קידום אתרים), פרסום בפייסבוק, אינסטגרם ועוד רבים וטובים. בדרך כלל הקורסים אותם מעבירים אנשי המקצוע בתחום יהיו נקודתיים ולא יגעו במספר שיטות לשיווק. כמו כן, גם אם ניתנת תעודה על ידי אותם משווקים, לרוב היא לא תספיק כדי לפתוח דלתות בשוק העבודה.

שיווק דיגיטלי קורסים בעלות מלאה

סרקנו את האפשרויות ללימוד חינמי וללימוד על שיווק דיגיטלי קורס בעלות נמוכה. עכשיו, הגיע הזמן שנבחן את מוסדות הלימוד אשר מאפשרים לנו ללמוד את התחום לעומק ושהתעודה שלהם יכולה לעזור לנו להיכנס לעולם העובדה. נציין כי לא כל קורס יקר הוא בהכרח טוב ולא כל מקומות העבודה יבקשו מאיתנו תעודה, אך הקורסים הללו יכולים להיות נקודת פתיחה טובה.

עוד חשוב לציין כי קורסים בעלות גבוהה הם רק ההתחלה להשתלבות בעולם הדיגיטלי. כיוון שמדובר בתחום דינמי עם שינויים רבים ומהירים, אנחנו צריכים תמיד להיות עם אצבע על הדופק וגם המשווקים ה”גדולים ביותר” יספרו שהם תמיד ממשיכים ללמוד ולהתפתח.

ללמוד באוניברסיטה

ישנן אוניברסיטאות אשר החליטו להציע מסלולי לימוד בתחום השיווק הדיגיטלי כאשר בדרך כלל לא מדובר בלימוד שנוגע רק לעולם הדיגיטלי אלא בקורסים בתוך התואר. כמו כן יש להבדיל בין תואר לבין קורס של האוניברסיטה. אפשר לבדוק כמה הלימודים מקיפים על ידי בחינת תקופת הלימוד והסילבוס. אי אפשר לגעת בכל התחומים בקורס קצר של מספר שבועות ולפעמים עדיף לקחת קורס קצר אצל משווק ולא באוניברסיטה.

מכללות לשיווק דיגיטלי

בישראל ישנן מספר מכללות לשיווק דיגיטלי והן מתמחות בתחום זה. הן מציעות קורסים שונים וקורסים משולבים. בין היתר ניתן ללמוד קורס בניית אתרים, קורס שיווק דיגיטלי, קורס פרסום בפייסבוק ועוד. המחיר של אותן מכללות יהיה יקר יותר מהמחיר באתרים השונים שהצגנו, אך לרוב תהיה תמיכה מהמרצים והם בעצמם יהיו מנוסים בתחום. כמו כן, אלו אשר רוצים לסיים את הלימודים עם תעודה שתאפשר להם להיכנס לעולם העבודה יוכלו למצוא מענה במכללות אלו.

קורסים בחו”ל

העולם שלנו קטן ולכן אלו מאיתנו אשר שולטים היטב בשפה האנגלית יוכלו ללמוד בשלל מוסדות בחו”ל וכל זאת בלי לצאת מהבית. חיפוש אחר שיווק דיגיטלי קורס מקיף נותן מידע רב וכדאי לבדוק האם הקורסים מעניקים גם תעודה. כמו כן, כדאי לבחון אם בפועל מקומות העבודה רואים בתעודה זו כרלוונטית כדי לקבל אותנו ונוכל לגשש ולקבל מידע באינטרנט וברשתות החברתיות. 

אין חכם כבעל ניסיון

בכל מה שנוגע לנושא השיווק בכלל ובפרט לעולם הדיגיטלי, אין כל ספק שהניסיון הוא הקורס הטוב ביותר. למי שיש אפשרות להשתלב בעבודה כבר בשלבים מוקדמים של הלמידה, מומלץ לעשות זאת. כמו כן, משווקים טובים יודעים כי הם כל הזמן לומדים, משתפרים וגדלים. התמדה היא מפתח להצלחה ויחד איתה יש לקחת קורסים מדי פעם להעשרת הידע.

העשרת הידע לא חייבת להיות ישירות דרך שיווק דיגיטלי קורס המתמחה במה שאנחנו כבר יודעים אלא להפך. אם אנחנו יודעים כיצד לפרסם בפייסבוק, יכול להיות שנרצה להעשיר את היכולות שלנו בעיצוב וגרפיקה כדי שהתמונות שנבחר למודעה יהיו הרבה יותר מושכות. אנחנו כל הזמן צריכים ללמוד, לגדול ולהעניק ללקוחות שלנו את הטוב ביותר.

בלוג

למה כדאי להשתמש ברימרקטינג?

מכירים את התחושה בה אתם מרגישים שמודעות מוצרים עוקבים אחריכם בפייסבוק? הסירו כל חשש – מדובר ברימרקטינג.   מה זה רימרקטינג? רימרקטינג נחשב לאחד הכלים

בלוג

איך להגדיל צפיות ביוטיוב

זה מלווה אתכם כבר לא מעט הזמן; הרעיון הגאוני הזה שפשוט חייב להפוך לערוץ יוטיוב. אז עשיתם את זה – פתחתם ערוץ ואפילו העליתם כמה

בלוג

מה זה פרופיל פייסבוק מאומת?

יכולות לעלות לא מעט שאלות שקשורות לפרופיל הפייסבוק האישי שלכם. השאלות יכולות להגיע לאחר שוטטות קצרה בין פרופילים אחרים, שם תוכלו לראות פרמטרים שונים. לא

פרסום ברשתות חברתיות

איך לבנות ערוץ יוטיוב משפיע?

תמיד חלמתם שיהיה לכם ערוץ יוטיוב משפיע? המאמר הבא נכתב על מנת לספק לכם טיפים חשובים לבניית ערוץ מצליח משלכם. אחרי שתקראו את המאמר בשלמותו,

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

חייג עכשיו