דירות למכירה

דירות למכירה

גרישה פיינברג

גרישה פיינברג

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

מצאתם דירה למכירה שמוצאת חן בעיניכם? יצרתם קשר עם המוכרים, ביקרתם במקום והתרשמתם לטובה? כעת עולה השאלה: איך ממשיכים הלאה? איך מבטיחים את הזכויות שלכם על הדירה? איך יודעים שהיא באמת מעניקה תמורה הולמת לכספכם? ואיך יוצרים את החוזה בצורה נכונה ומושכלת? אכן, רכישת דירה מלווה גם בלא מעט פרטים טכניים ובירוקרטיה, ובמאמר הבא נעשה לכם סדר בדברים כדי שתוכלו להיערך נכון לקראת הבאות.

freepik

קניית דירה – לא משחק ילדים

בלוחות הנדל”ן לסוגיהם יש המון דירות למכירה ויכול להיות שכבר הצלחתם לאתר את זו שעונה על מרבית הציפיות והצרכים: הגודל, המיקום, הקומה, מספר החדרים, העלות המבוקשת וכדומה. אבל לפני שאתם רצים אל המשכנתא והתשלומים כדאי לעצור רגע, לקחת נשימה עמוקה, ולהבין מה צריך לעשות כדי להבטיח את הזכויות ואת הכסף שלכם. בואו ללמוד כמה היבטים חשובים של התהליך.

מה מצבן של דירות למכירה

באופן טבעי, דירות למכירה יפורסמו בדגש על היתרונות שלהן ופחות על החסרונות. התפקיד שלכם הוא כמובן לקבל תמונה כמה שיותר מלאה על הנכס, כולל מצב תשתיותיו, כאשר ככל שהדירה יותר ישנה ושעבר יותר זמן מאז השיפוץ המקיף האחרון שלה – כך יש להיות יותר זהירים. שימו לב, שבעיות בתשתיות הדירה  כגון חשמל ואינסטלציה, בידוד ואיטום, עלולות לפגום קשות באיכות החיים והתיקון שלהן עשוי להסתכם בעלויות נכבדות.

לפעמים גם בעל הנכס עצמו לא מודע לבעיה, ורק בעל מקצוע מיומן יוכל להבחין בה. בדיוק לשם כך קיימים שירותי בדק בית המבוצעים על ידי אנשי מקצוע מיומנים. אמנם מדובר בשירות הכרוך בעלויות אך הוא יאפשר לכם להיות רגועים ובטוחים שהדירה במצב תקין, או לחילופין לעלות מראש על בעיות הדורשות תיקון. במקרה האחרון, תוכלו להתנות את רכישת הדירה בתיקון מוקדם של הליקויים על חשבו המוכר, או לדרוש שעלות התיקונים תרד מהמחיר המבוקש.

המצב המשפטי של דירות למכירה

העובדה היא שאינכם מכירים באמת את מי שעומד מאחורי פרסומים של דירות למכירה. במרבית המקרים הכל תקין לחלוטין אבל לפעמים ישנם מצבים בעייתיים שינסו להסתיר מכם, למשל שעבודים, הערות אזהרה, צווי הריסה, חריגות בנייה בדירה וכדומה. ישנם עוד שורה של נושאים בירוקרטים שיש לבדוק מול הרשויות, ועדיף שהדבר ייעשה על ידי עורך דין בעל התמחות ספציפית בתחום המקרקעין.

למעשה, יש להימנע מביצוע כל פעולה בעלת השלכות כלכליות או משפטיות לגבי הדירה, בלי להיוועץ תחילה עם עורך דין. תפקידו יהיה ללוות את העסקה לכל שלבי, החל מהבדיקות הראשוניות של הרישום ועד לעריכת החוזה באופן המבטיח את היותו חוקי ותקף, ואת ההגנות שתיהנו מהן. בנוסף, עורך הדין יוכל לספק ייעוץ לגבי סוגיית המס, שהינה חשובה במיוחד במקרה ואינכם זכאים לפטור ממס רכישה.

גרישה פיינברג

גרישה פיינברג

המאמר נכתב על ידי גרישה פיינברג
בעל ניסיון רב בקידום אתרים ושיווק בדיגיטל

בלוג

איך מוציאים קבלות מתחת לגיל 18?

נדמה שעוד משחר הימים, מבוגרים מוצאים את עצמם אחת לכמה זמן נאנחים ואומרים ומסננים ״הנוער של היום הוא לא מה שהיה פעם״. כנראה שאמרו את

בלוג

איך למצוא דילים זולים לאירופה

לא מעט אנשים מעוניינים לטוס לאירופה, אך בד בבד, מחפשים יעד זול לאירופה ובאופן כללי, מחפשים את הדרך הטובה ביותר להנות ממה שאירופה מציעה לכם,

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

חייג עכשיו